Niedziela Świętej Rodziny zgromadziła w kościele parafialnym w Bilaj wiernych katolików. Większość z nich to rodziny, które w trakcie Adwentu przyjęły w gościnę figurkę Dzieciątka Jezus. Z inspiracji br. Erwina i dzięki pomocy dobrodziejów figurka Dzieciątka Jezus przybyła z Polski do Bilaj na początku Adwentu. Od tego momentu dzieci biorące udział katechizacji zgłaszały chęć do przyjęcia Dzieciątka w swym domu. Ich zadaniem było przygotowanie specjalnie udekorowanego miejsca dla figurki.

Następnie rodzinę odwiedzał proboszcz i po wspólnej modlitwie z całą rodziną błogosławił dom i fotografował domowników z Gościem z nieba.  W trakcie całego Adwentu Dzieciątko Jezus odwiedziło dziesięć domów.

W zeszłą niedzielę miał miejsce finał akcji. Wszyscy przybyli na Mszę świętą mogli oglądać na fotografiach dekoracje, jakie przygotowały dzieci w swych domach, kiedy przyjmowały małego Jezusa. Oprócz oglądania zdjęć można też było oddać głos na najładniej wykonaną dekorację.

Niedziela Świętej Rodziny stała się wspólnym świętem dla wszystkich rodzin z Bilaj, tym bardziej dla tych, którzy przez Adwent i oczekiwanie w domach na przyjście Jezusa przygotowali się w do obchodów Bożego Narodzenia.

Albania, Bilaj: GOŚCINNI PARAFIANIE
Tagi: