Clipboard01W sobotę 13 listopada br. młodzież z salwatoriańskiej parafii w Bilaj wzięła udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Tiranie. Dzień wspólnoty został zorganizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Tirana-Durres w ramach trzyletniego programu formacyjnego.

Program ten realizowany jest w parafiach podczas spotkań w małych grupach i tematyką swą obejmuje zagadnienia dotyczące relacji młodego człowieka z Bogiem, z drugą osobą oraz odkrywania swego powołania. Średnio co trzy miesiące wszystkie grupy spotykają się w Tiranie, aby podzielić się owocami wspólnych dyskusji przemyśleń.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się wspólną i zawiązaniem wspólnoty. Następnie był czas na to, aby każda z przybyłych grup zaprezentowała efekty swej pracy. Tym razem grupy miały za zadanie przygotować pajaca, który miał im pomóc zastanowić się na pytaniami dotyczącymi i marzeń, planów i priorytetów życiowych. Po wymownych i pełnych radości prezentacjach wszyscy przybyli zostali· podzieleni na małe grupy i odbyła się praca w grupach. Następnie przyszedł czas na wspólne zabawy, tańce i gry sportowe. Dzielenie się wynikami pracy w małych grupach miało formę sceniczną, gdyż każda z grup przedstawiła krótka dramę. Prowadzący spotkanie podsumował pracę wszystkich grup i podał ogłoszenia na najbliższe miesiące formacji w parafiach. Ostatnim punktem programu była wspólna Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił padre Wojtek Porada SDS.

W sobotnim spotkaniu udział wzięło 25 osób z parafii Bilaj (Bilaj, Mallkucz Mallkucz Siper, Murqina). Na dzień skupienia przyjechały grupy młodzieży z 15 parafii diecezji. Salwatoriańska młodzież zdominowała spotkanie, gdyż okazała się najliczniejszą.

Radość życia i entuzjazm udzieliły się wszystkim uczestnikom spotkania.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Albania: Dzień wspólnoty z pajacem