DSC05568Półtora miesiąca pracy misyjnej kilku wolontariuszy, radość dzieci każdego dnia i ich wdzięczność okazywana na każdym kroku, została przypieczętowana ostatnim spotkaniem, które odbyło sie 9 września w Jubicy. Uśmiech i ciepło po raz kolejny i ostatni  połączyło nas we wspolnym gronie.

Uroczystość rozpoczęła sie popołudniową Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Artana Seli SDS i ks. Andrzeja Wacławka SDS. Dzieci z pobliskich miejscowości – Jubica, Koplik i Dober, chciały podziękować za całe wakacje i poprosić
o łaskę Bożą na zbliżający sie rok szkolny. Wraz z dziećmi naukę języka albańskiego rozpoczął ksiądz Andrzej. W czasie uroczystej Eucharystii  zostały poświęcone książki i plecaki. Oprawę muzyczną przygotowały siostry Franciszkanki: Renata i Flora. Ks. Artan na koniec przeprowadził dla dzieci krótką katechezę.
Po zakończonej Eucharystii odbył sie festyn dla wszystkich przybyłych dzieci. W rytm albańskiej muzyki, wolontariusze wraz z dziećmi tańczyli lokalne tańce. Nie zabraklo również zabaw i konkursów z nagrodami przywiezionymi przez wolontariuszy z Polski.  Ten czas był czasem, gdy misjonarze mogli stworzyć dzieciom świat, gdzie znikają codzienne troski, otwierają sie oczy i serca, gdzie można otrzymać prawdziwą lekcję życia i miłości. 

Agnieszka

Zobacz zdjecia na SDS.PL

{backbutton}

Albania: Już za rok wakacje