DSC03627Wraz z zakończeniem roku szkolnego, kiedy wszystkie dzieci udały się na zasłużony wakacyjny odpoczynek, w salwatoriańskiej parafii w Bilaj zakończył się również rok katechetyczny. Zakończenie to miało uroczysty charakter,gdyż katechizowane dzieci przyjęły sakramenty. Cały rok przygotowywały się na to wydarzenie.

Czas wakacji to jednak nie koniec pracy duszpasterskiej. Salwatorianie, razem z Misjonarkami Miłości z Tirany, przygotowali letnie katechezy dla młodzieży studiującej, pracującej oraz dla dorosłych. Specjalny program edukacyjny został sporządzony tak, aby podczas dwóch wakacyjnych miesięcy poruszyć podstawowe zagadnienia historii Zbawienia oraz tematykę sakramentów świętych. Przed rozpoczęciem spotkań duszpasterze odwiedzili wszystkie rodziny katolickie w Bilaj, zapraszając zainteresowanych na zajęcia katechetyczne do kościoła.

Obecnie na katechezy uczęszcza 50 dorosłych osób, które przygotowują się do przyjęcia brakujących im sakramentów. Kandydaci przychodzą do kościoła parafialnego w Bilaj trzy razy w tygodniu na katechezy oraz na niedzielną Mszę św. Spotkania te mają charakter formacyjny, gdyż katechetom nie zależy jedynie na przekazaniu wiedzy religijnej, lecz także na stworzeniu dogodnych warunków dla wzrostu wiary i nawiązania żywej relacji z Panem Bogiem.

Zakończenie katechez planowane jest na dzień 29 sierpnia, kiedy to w Bilaj obchodzony jest odpust parafialny. Z tej okazji zaproszono Biskupa Ordynariusza, który podczas uroczystej Eucharystii udzieli kandydatom sakramentów chrztu, bierzmowania, komunii św. i małżeństwa.

Zobacz zdiecia

Albania: Letnia Szkoła Sakramentów