albaniakaplicaSalwatorianie północnej placówki misyjnej w Albanii zamieszkują dom w Jubicy od ponad trzech lat. Został on wybudowany przez salwatorianów świeckich z Włoch jako centrum parafialne im. ks. Pankracego Pfeiffera SDS. Na początku miały się tam znajdować jedynie pomieszczenia edukacyjne, ale przy odrobinie dobrej woli wybudowano również część mieszkalną dla księży. Po wielu miesiącach pracy i przy wsparciu dobrodziejów wybudowano kaplicę zakonną.

Dnia 24 października członkowie Fundacji Albańsko-Czarnogórskiej Polskiej Prowincji Salwatorianów spotkali się na dniu skupienia w Jubicy. Nad jego przebiegiem czuwał ks. Andrzej Wacławek SDS, który przygotował dla przybyłych zakonników konferencję i rozważania, oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Tematyką dnia skupienia były zagadnienia związane ze wspólnotą. Szczególny nacisk w konferencji został położony na modlitwę wspólnotową. Prowadzący wyraził jednocześnie radość z faktu, iż nowa kaplica w Jubicy przyczyni się do wzmacniania więzi duchowych i ludzkich albańskiej wspólnoty. Po adoracji Najświętszego Sakramentu, która miała miejsce w kościele, wszyscy w pobożnym skupieniu udali się do domu zakonnego, by tam odprawić Mszę św. po raz pierwszy w nowo wybudowanej kaplicy. Eucharystii przewodniczył senior wspólnoty i pionier salwatoriańskiej misji w Albanii ks. Dariusz Nowak SDS.

Cały dzień upłynął w duchu radosnego dziękczynienia za dar obecności Jezusa Chrystusa w domu zakonnym w Jubicy. Prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale już teraz z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej kaplicy. Bez wsparcia modlitewnego, fizycznego, jak również finansowego nie udałoby się ukończyć z powodzeniem tego Bożego dzieła. Wszystkim składamy z wdzięcznością serdeczne „Bóg zapłać!”.

ZOBACZ GALERIĘ

{backbutton}

Albania: Mała kaplica o wielkim znaczeniu