I Komunia św. w AlbaniMiesiąc maj, to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Ostatnia niedziela tego miesiąca pozostanie na długo w pamięci mieszkańców albańskiej wioski Murqinë. Po wielu żmudnych przygotowaniach i długim oczekiwaniu – wczoraj miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż już od kilku lat dzieci nie miały okazji, by sposób uroczysty i świąteczny przyjąć Pana Jezusa do swoich serc. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 20 osób w wieku od 7 do 14 lat.

Sukienki i stroje komunijne w większości zostały nam ofiarowane przez wiernych parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Maćkowicach na Podkarpaciu. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości był sobotni dzień skupienia, podczas którego dzieci przystąpiły do pierwszej spowiedzi, a następnie w sposób uroczysty złożyły akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie. W niedzielnej Eucharystii udział wzięli rodzice dzieci komunijnych i ich rodziny, mieszkańcy wioski Murqinë i siostry Matki Teresy z

Tirany, które zaangażowane były w dekorację kościoła oraz przygotowanie i przebieg liturgii. Po Mszy św. wszyscy spotkali się na placu przed kościołem na wspólnym świętowaniu. Poruszeni pięknem i wyjątkowym znaczeniem tej Uroczystości modlimy się za wszystkich, których kochający Jezus ubogacił swą obecnością w Najświętszym Sakramencie.

{backbutton}

{morfeo 19}

{backbutton}

Albania: Niezapomniany Dzień!