albmusicW sobotę, 26 lutego, w salezjańskim centrum duszpastersko-edukacyjnym „Don Bosco” w Tiranie odbyło się diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotkania te odbywają się cyklicznie. W tym roku ich temat stanowią relacje: człowieka z Bogiem i z bliźnimi. Na spotkaniu tym, nie mogło zabraknąć młodzieży z salwatoriańskiej parafii w Bilaj.

Tym razem udały się na nie osoby z grup katechetycznych, przygotowujące się do bierzmowania. Zanim jednak doszło do wyjazdu, w ramach cotygodniowych spotkań w grupach, omawiane były zagadnienia, mające na celu dobre przygotowanie do dnia wspólnoty. Podczas nich rozmawiano o relacjach z innymi ludźmi, zaczynając od rodziny, przyjaciół, szkoły, poprzez szersze kręgi społeczne, na facebook’u kończąc. W ramach zajęć warsztatowych zaprezentowano film pt. „High School Musical”, po czym analizowano postawy jego bohaterów: wobec przyjaciół, hierarchii wartości i celów życiowych. Każda z przybyłych grup parafialnych miała przedstawić przygotowaną wcześniej piosenkę bądź taniec. W ten sposób powstał własny musical, związany z tematyką religijną.

Spotkanie w Tiranie rozpoczęło się modlitwą w kościele i zawiązaniem wspólnoty. Następnie grupy prezentowały swoje pokazy. Po tej części, pełnej muzyki i radości, uczestnicy spotkania utworzyli małe grupy dzielenia, które zaraz podjęły swoje zadanie. Gdy praca dobiegła końca, nastąpiła prezentacja efektów wspólnych rozważań.

Na zakończenie wszyscy mięli okazję do zabawy przy muzyce. Ostatnim punktem programu była Eucharystia, podczas której dziękowano za możliwość życia we wspólnocie z ludźmi, uświęcanej i umacnianej obecnością Ducha Świętego.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Albania: Pobożny Musical