DSC07779Współzawodnictwo i duch rywalizacji towarzyszył młodzieży parafii Bilaj podczas sobotniego konkursu biblijnego. Święto Biblii zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Tirana-Durres. W tym roku uczestnicy przygotowali się z zakresu ksiąg prorockich. Pierwszym etapem była praca w małych grupach parafialnych, podczas której układano pytania do konkursu dla pozostałych grup. Następnie z Duszpasterstwa przyszły zestawy pytań obowiązujących wszystkich uczestników. Pytań tych  było 300 i gdy już dotarły do parafii, każda z grup zabrała się do wytężonej pracy. Parafię Bilaj reprezentowały czteroosobowe składy z każdej wioski należącej do parafii: Mallkucz, Murqina, Bilaj.

W zeszłą sobotę odbył się finał konkursu. W Durres spotkali się wszyscy, którzy po wielu przygotowaniach gotowi byli stawić czoła edukacyjnemu wyzwaniu. Sam konkurs przebiegał w kilku zróżnicowanych etapach, podczas których młodzież miała możliwość wykazać się zdobytą wiedzą, refleksem i zdobytymi umiejętnościami. Już od samego początku grupy salwatoriańskie zajęły czołowe miejsca i w trakcie całego konkursu walczyły o utrzymanie zdobytych pozycji. Ostatecznie rywalizacja i walka o punkty
odbyła się pomiędzy składami z parafii Bilaj.

Salwy radosnych okrzyków dobiegały z widowni, gdy jury ogłaszało wyniki:
– I miejsce – Mallkucz,
– II miejsce – Murqina,
– III miejsce – Bilaj.
Sobotnie Święto Biblii z Durres przeniosło się do Bilaj, gdzie cała parafia świętowała historyczny sukces zdolnej młodzieży salwatoriańskiej.

{backbutton}

{morfeo 21}

{backbutton}

Albania: Podium zdobyte!