DSC07994Duszpasterska troska salwatorianów parafii Bilaj ogarnia wszystkich wiernych w każdym wieku. W związku z tym, już od ponad roku, duszpasterze zastanawiali się, jak zorganizować czas dzieciom i pożytecznie zagospodarować plac znajdujący się przy domu. Po wielu dyskusjach i przymiarkach zapadła decyzja o budowie placu zabaw.

Dużą pomoc i wsparcie okazał Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych w osobie ks. dyrektora Mikołaja Markiewicza SDS, a także klerycy z WSD Salwatorianów w Bagnie. Zorganizowana przez Referat i alumnów zbiórka pieniężna przyczyniła się do skutecznej realizacji tego projektu. Parafie i wspólnoty salwatoriańskie, kilka parafii diecezjalnych oraz wielu dobrodziejów i współpracowników SRMZ przyłączyło się do akcji budowy placu zabaw podczas zeszłorocznego Tygodnia Misyjnego. Gdyby nie przychylność wielu ludzi dobrej woli i otwartego serca budowa placu zabaw byłaby niemożliwa.

Dnia 5 czerwca 2011 w Bilaj, parafii gdzie od wielu lat posługują polscy Salwatorianie miało miejsce uroczyste poświęcenie placu zabaw. Po wspólnie sprawowanej Eucharystii poświęcenia dokonał metropolita diecezji Tirana-Durres, ks. abp Rrok Mirdita. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele SRMZ – ks. Mikołaj Markiewicz SDS i ks. Mirosław Stanek SDS.

Była to niezapomniana uroczystość, a dzieci od tego czasu nie przestają odwiedzać kościelnego podwórka, by w radości i zabawie spędzać wolny czas.

Wszystkim, którzy pomogli wybudować plac zabaw dla dzieci w Bilaj serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do włączenia się w akcje zbiórki pieniężnej podczas tegorocznego Tygodnia Misyjnego. Tym razem chcemy zakupić ławki i krzesła do dwóch szkół w Tanzanii w Afryce. Wspólnie możemy więcej!

Ks. Mikołaj Markiewicz SDS

{backbutton}

{morfeo 24}

{backbutton}

Albania: Poświęcenie placu zabaw w Bilaj w Albanii