Praca polskich salwatorianów w Albanii to głównie posługa misyjna. Kapłani zaangażowani w ewangelizację niosą Jezusa do tych, którzy Go jeszcze nie poznali bądź nie odkryli Jego przeogromnej miłości dającej zbawienie. Jednak dzieło misyjne Kościoła dociera nie tylko na Bałkany, lecz także do najodleglejszych zakątków świata. Przekonały się o tym naocznie dzieci z Bilaj, które w ostatnią środę przyszły na cotygodniową katechezę. Tym razem czekała je niespodzianka, gdyż zajęcia poprowadził o. Łukasz Kwiatkowski OFM z Papui Nowej Gwinei.

Misjonarz ubrany w biały habit franciszkański odrazu wywołał wśród dzieci duże zainteresowanie. Opowiadał z pasją o swojej pracy misyjnej i przygodach w buszu, a dzieci słuchały w skupieniu, zauroczone opowieściami z dalekich stron. Całości dopełniła prezentacja muzyki, fotografii, filmików i eksponatów z Papui Nowej Gwinei, co wzbudziło wśród słuchaczy jeszcze więcej emocji. Pytań nie było końca. Ciekawi świata wychowankowie salwatorianów chcieli poznać jak najwięcej szczegółów dotyczących życia tamtejszej ludności. Ojciec Łukasz z ogromną radością i anielską cierpliwością odpowiadał na każde dociekliwe pytanie, dodając każdą odpowiedzią nowy element do misyjnej układanki, którą dzieci miały w swej bujnej wyobraźni.

Na zakończenie spotkania misjonarz zaprosił przybyłych do kościoła na wspólną modlitwę i Mszę św. w duchu misyjnym. Spotkanie to, choć krótkie, było dla dzieci dużym przeżyciem i konkretną dawką informacji, nie tylko geograficznych, ale także religijnych. Zachęcone propozycją o. Łukasza postanowiły w Wielkim Poście modlić się za dzieci zza oceanu, aby mogły one jeszcze mocniej pokochać Jezusa.

Zobacza Zdjęcia

Albania: Spotkanie z misjonarzem