Służą Bogu i ludziomW minioną sobotę (30 IV) ministranci z parafii Bilaj wzięli udział w spotkaniu dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Misjonarki Miłości. Siostry zorganizowały spotkanie w radości dla ubogich dzieci z przedmieść i slums’ów Tirany. Ideą spotkania było wspólne przeżywanie radości Świąt Wielkanocnych, by dzieci i młodzież mogły choć na chwilę zapomnieć o niedostatkach i trudach codziennego życia.

Gdy już wszyscy się zebrali na placu przed domem sióstr Matki Teresy rozpoczęła się Masza św., którą odprawił ks.Wojciech Porada SDS. Przybyli z nim ministranci zadbali o odpowiednią oprawę liturgiczną Eucharystii. Podczas kazania celebrans poruszył temat Miłosierdzia Bożego, opowiadając o historii powstania obrazu „Jezu ufam Tobie” i zachęcając jednocześnie do codziennego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy św. był czas na posiłek, a po krótkim odpoczynku pojawiła się grupa „Illiricum” ze Szkodry z programem artystycznym. Grupa ta prowadzona jest przez franciszkanów i znana jest w całej Albanii ze względu na wysokie walory artystyczne swych występów. Niektórzy członkowie tej grupy na stałe występują w albańskiej telewizji. Cały występ był utrzymany w pogodnej atmosferze, co sprzyjało radosnemu przeżywaniu tego słonecznego dnia. Ostatnim punktem programu były wspólne tańce i zabawa przy tradycyjnej muzyce.

W drodze powrotnej do Bilaj, ministranci odwiedzili jeszcze lodowisko, by pojeździć na łyżwach. Było to dla nich wyjątkowe przeżycie, gdyż do tej pory nie mieli okazji na tego typu aktywność sportową. Po wielu wywrotkach i niekontrolowanych piruetach udawało im się pewnie przejechać kilka metrów. Dzień ten był także okazją do podziękowania członkom liturgicznej służbie ołtarza za całoroczne zaangażowanie podczas niedzielnych i tygodniowych Mszy św.

{backbutton}

{morfeo 18}

Albania: Służą Bogu i ludziom