W sobotę 15 marca grupa młodszych ministrantów z Bilaj, Murqine, Jubice, Sterbeq i Dober zjechała do Bilaj, aby wziąć udział w dniu skupienia, który był poświęcony zagadnieniu dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Po uprzednim przywitaniu i zapoznaniu się przystąpiliśmy do pierwszego punktu programu, którym było spotkanie ze Słowem Bożym podczas kręgu biblijnego. Przyjrzeliśmy się i rozważaliśmy kuszenie Pana Jezusa na pustyni. Został poruszony temat kuszenia w naszym życiu i walki duchowej z szatanem, w której pomocą dla nas są post, modlitwa i jałmużna. Następnie przybliżyliśmy Boże Miłosierdzie, tak bardzo potrzebne każdemu z nas na co dzień. Ministranci podzielili się na dwie grupy, które wykonały plakaty ukazujące nam łaski płynące z Miłosiernego Serca Pana Jezusa, z następnie podpisali się na nich polecając swoje rodziny i bliskich naszemu Zbawicielowi.

Najważniejszym punktem każdego dnia skupienia jest Eucharystia, nie inaczej było i tym razem. Część ministrantów ubrała się w nowe stroje. Wszyscy wzięli aktywny udział, modląc się, służąc do Mszy i czytając przeznaczone na ten dzień lekcje.

Po części duchowej przyszła kolej na pokrzepienie ciała. Rozegrano zatem mecz piłkarski zaś po nim przyszedł czas na posiłek.

Wydarzeniem podsumowującym całodzienny wysiłek duchowo-fizyczny była koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa na Mallkuc Koder. Podczas niej mogliśmy nie tylko rozważać wydarzenia z ostatniej drogi Chrystusa, ale także ofiarować nasz wysiłek Panu Bogu.

/-/ Dawid Rogala SDS

Albania, Bilaj: Chcąc owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu
Tagi: