[tab]
[tab_item title=”AKTUALNOŚCI”]

Każdego roku na początku czerwca odbywa się w nadmorskim mieście Durres „Święto Biblii”. Ideą tego święta jest zachęta dzieci i młodzieży do wnikliwego czytania Pisma św. Kolejne edycje biblijnych spotkań opatrywane są charakterystycznym hasłem i oparte są na wybranych fragmentach księgi ksiąg. W poprzednich latach uczestnicy mogli zaznajomić się z pismami prorockimi, listami św. Pawła Apostoła i Pięcioksięgiem. W tym roku przyszła kolej na przypowieści ewangeliczne. Do wszystkich parafii diecezji Tirana-Durres rozesłane zostały materiały potrzebne do należytego przygotowania do święta.

Z parafii Bilaj w minioną sobotę wyjechały do Durres trzy grupy dzieci i młodzieży: z Bilaj, z Murqiny i z Mallkuca. Duża reprezentacja salwatoriańskiej parafii zapewniła organizatorom i uczestnikom sporą porcję radości i zabawy. Tegoroczne święto Biblii miało formę quizu. Wiele pytań, zadań interaktywnych, śpiewów, tańców, zadań do pracy w grupach oraz mini-dram przysporzyło uczestnikom i ich opiekunom wiele kreatywnej radości. Na zakończenie święta Biblii przybyłe grupy parafialne otrzymały pamiątkowe dyplomy. Następnie młodzi salwatorianie udali się nad morze, by na plaży spędzić sobotnie popołudnie.

Niech Pan pomnoży liczbę waszą i niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich, aby utwierdzić was w świętości. (1Tes3,12)

[/tab_item]
[tab_item title=”GALERIA”]

[/tab_item]

[/tab]

Albania, Bilaj: Święto Biblii w Durres
Tagi: