Meksyk-Campeche-Copa-SalvatorW dniu 17 stycznia 2015 roku, już po raz drugi, wierni salwatoriańskiej parafii Świętego Józefa Robotnika w Campeche wzięli udział w turnieju piłki nożnej, zorganizowanym na obiektach sportowych salwatoriańskiego liceum „Fray Angelico”. Uczestnicy zorganizowani według różnych grup działających przy parafii rozpoczęli sportowe zmagania już w piątek, 16 stycznia, aby ostatecznie w sobotnie popołudnie wyłonić zwycięzcę, którym po wielu zaciętych meczach okazała się sportowa rodzina państwa Flores.

W każdym z ośmiu zespołów biorących udział w zawodach, grało sześciu mężczyzn oraz dwie kobiety, aby podkreślić wymiar rodzinny rozgrywek wpisujących się w obchody rozpoczęcia „Salwatoriańskiego Roku Misyjnego”. W kategorii dzieci zwycięzcami okazali się mali sportowcy z „Josefinos”.

Wręczenie nagród oraz pucharów odbyło się podczas uroczystej Mszy Świętej inaugurującej „Salwatoriański Rok Misyjny”.  Ks. Sebastian podziękował uczestnikom za rodzinną atmosferę i dobrą rywalizację, która towarzyszyła całemu turniejowi.

Meksyk, Campeche: Copa Salvator
Tagi: