Otwarcie nowego sezonu Ligi piłkarskiej Ojca Jordana miało miejsce na stadionie gospodarza i założyciela ligi – Instituto Mendoza. Wzięli w nim udział, oprócz kilkuset uczniów, zawodników oraz zgromadzonych gości, także przedstawiciele instytucji sportu stanu Campeche, Półwyspu Yucatan oraz miejscowe media.

Liga składa się z dwóch poziomów: dziecięca oraz dorosłych. W tym roku, w kategorii dziecięcej startuje osiemnaście drużyn, z czego cztery stanowią uczniowie salwatoriańskiej szkoły “Instituto Mendoza”. Grupa dorosłych, reprezentowana jest przez dziewięć drużyn, które stanowią wyłącznie rodzice uczniów salwatoriańskich szkół (także Liceum “Fray Angélico” oraz Campus Champoton).

Liga zapoczątkowana cztery lata temu przez polskich salwatorianów jest doskonałą okazją, do kształtowania wartościowych postaw: dyscypliny, koleżeństwa, więzi rodzinnych, zdrowej rywalizacji, wysiłku i bliskiego związania ze zgromadzeniem zakonnym salwatorianów. Mecze odbywają sie w piątki wieczorami oraz w sobotnie poranki. Gromadzą wielu zainteresowanych i są bardzo emocjonujące.

Warto także dodać, że owocem tej inicjatywy jest posiadanie przez “Instituto Mendoza” drużyny piłkarskiej pod nazwą “Fuerza Salvatoriana” oficjalnie zarejestrowanej w Lidze Meksykańskiej (w 4 i 5 lidze młodzików starszych). Obecnie znajduje się ona na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i wielokrotnie stawiana jest jako wzór dla młodzieżowych grup oraz środowisk szkolnych.

[Zobacz zdjęcia]

Meksyk, Campeche: Liga piłkarska Ojca Jordana