IMG586Wychowankowie szkol prowadzonych przez salwatorianów w Meksyku daja wiele powodów do sukcesów i radości.

Jeszcze niedawno zaledwie rozpoczynala się przygoda młodych piłkarzy „Fray Angelico” i „Instituto Mendoza” a już przychodzą sukcesy. Nagroda za dyscyplinę i gre „fair play” jednoglosnie została przyznana młodym salwatorianom. Napastnik salwatoriańskiej drużyny Marcos Mendez został także uznany za najlepszego piłkarza i strzelca sezonu jesienno-zimowego. Wizyta Ks. Prowincjala była świetną okazja do tego, by cieszyć się z wygranego meczu przeciwko Guerreros z Tulum oraz przyjąć wspomniane wcześniej nagrody. Ks. P. Filas podziękował drużynie i życzył „Fuerza Salvatoriana”dalszych sukcesów w IV lidze młodzieżowej

Także dzieci zaprezentowały się przed gośćmi z Polski na corocznym Festiwalu Wiosennym. Była to świetną okazja, by Przedszkole i Szkoła Podstawowa wykazały się zdolnościami artystycznymi. Ks. Prowincjał, Ks. Mikołaj i ks. Aleksander oraz salwatoriańscy misjonarze oklaskiwali z entuzjazmem młodych tancerzy i śpiewaków z „Instituto Mendoza”.
Także w parafii nie brakowało radosnych chwil, świętowania przyjazdu polskich salwatorianów, spotkania, „urodzinowe piñaty” i prawdziwie meksykańskie śpiewy!

Ostatnim sukcesem młodzieży z salwatoriańskiej parafii jest gazeta (3 miesięcznik), zredagowany, opracowany przez grupę kandydatów na swieckich salwatorianów (grupa młodzieżowa). Pierwszy nakład rozszedł się jak przysłowiowe „świeże buleczki”. Czasopismo o nazwie „SOS Salvatorianos” zawiera materiały z życia parafii, Campeche, Meksyku oraz wiadomości międzynarodowe ze świata salwatoriańskiego, w tym słowa zachęty o. Generala A. Urbanskiego i słowa wdzięczności i zaproszenia ks. Superiora Sebastiana Korczaka.

„Dumni z Campechanskich wychowankow”