3ac5ttwowgj0gy759e16oet44Dzieci i młodzież z salwatoriańskiego „Instituto Mendoza” z wielkim entuzjazmem nagrali swoją pierwszą płytę CD. Jest to owoc rozwijającego sie od dwóch lat chóru szkolnego „Agape”, który powstał z inicjatywy ks. Sebastiana. Opiekunem chóru jest pani psycholog Guadalupe Sanchez.

Obecnie w skład zespołu wchodzą uczniowie gimnazjum i liceum: (vocal) Michelle, Gaby, Mónica, Alejandra, Tiaré, Andrea, (organy): Luis, (gitara) Gibran, Braulio, (gitara basowa) Fredy. Nagrania dokonano w kaplicy kolegium i wybrano piosenki, które na co dzień wykonują uczniowie podczas celebracji i spotkań religijnych. Dodano także hymn „Instituto Mendoza” napisany przez dyrektorów szkół salwatoriańskich.

Płyta, która odniosła duży sukces wśród rodzin i uczniów nosi tytuł „Alabanzas a mi Dios” (Uwielbienia dla mojego Boga) i można ja nabyć w kolegium mendozańskim oraz w punktach sprzedaży artykułów religijnych przy katedrze miasta Campeche. Otrzymano także oficjalne podziękowanie od abpa Jukatan oraz bpa diecezji Campeche za pomysł, wykonanie i krzewienie kultury religijnej wśród dzieci i młodzieży meksykańskiej. W najbliższą niedzielę, 29 maja, odbyła się promocja zespołu w katedrze campechańskiej, podczas Eucharystii celebrowanej przez bpa Ramona Castro.

{backbutton}

Meksyk: Alabanzas a mi Dios