Chrystusa wymagającego, ale i współczesnego i koniecznie atrakcyjnego zaproponowano campechańskiej społeczności parafialnej San José Obrero. Pomysł wakacyjnych warsztatów formacyjnych zrodził się na spotkaniu aspirantów na świeckich salwatorianów z ich opiekunem ks. Sebastianem. Warsztaty cieszyły się od początku dużą popularnością.

Oficjalne ich otwarcie miało miejsce 16 lipca, a trwały do 27 sierpnia. Uczestniczyło w nich 159 osób oraz dwudziestu koordynatorów, w dziesięciu grupach (balet, malarstwo, informatyka, muzyka i śpiew, folklor meksykański, jazz, język angielski, klub piłkarski, zumba, zajęcia korepetycyjne). Od uczestników nie pobrano żadnych opłat, a całym programem kierowała grupa młodzieży świeckich salwatorianów.

Na podsumowaniu „cursos de verano” jednogłośnie oceniono, że właśnie poprzez dyscyplinę, sumienność, pokonywanie własnych barier młody człowiek spotyka sie z Chrystusem wymagającym. Poprzez nowe formy kontaktu Jezus i Kościół są bardzo współcześni i zależnie od naszego zaangażowania: ATRAKCYJNI.

Zobacz Zdięcia

Meksyk: Cursos de verano