meksyk5Salwatorianie w Meksyku otrzymali pozwolenie na włączenie się oficjalnie jako klub sportowy do rozgrywek IV ligi meksykańskiej (cuarta división). Klub nosi nazwę „Fuerza Salvatoriana”. Jego prezydentem został ks. Sebastian Korczak SDS. Trenerem głównym został prof. Miguel Lemus, który do pomocy zaprosił dwóch profesjonalnych trenerów.

W skład „Fuerza Salwatoriana” wchodzą wyłącznie uczniowie salwatoriańskich szkół w Campeche: „Instituto Mendoza” i „Fray Angelico”. Limit wiekowy jest do 15 roku życia. W sumie chętnych było około czterdziestu uczniów, z czego po dokonaniu selekcji wybrano dwudziestu dwóch, którzy tworzą ekipę sił salwatorianskich. Od wielu lat zabiegano o to, by któraś z campechańskich szkół posiadała profesjonalną i zatwierdzoną przez ligę krajową drużynę piłkarską. Udało się to osiągnąć po dużych staraniach wielu miłośników Footboolu (rodziców, dyrekcji i trenerów obu szkół) oraz ludzi widzących w sporcie możliwość pomocy w formacji integralnej młodych ludzi.

Na oficjalne przedstawienie drużyny przybyło około dwieście osób, w tym wielu przedstawicieli lokalnych mediów. Rozpoczęto inaugurację uroczystą Eucharystią, której przewodniczył ks. Sebastian. Przez wstawiennictwo św. Mateusza (uroczystość odbyła się 29 września, w dniu jego wspomnienia) prosił on, aby godnie reprezentować nazwę i klub salwatoriański oraz, wskazując na Apostola Mateusza, zachęcał, aby walczyć zawsze do ostatniej minuty i tak jak Mateusz ufać w zwycięstwo. Poświęcono stroje, które zostały wniesione przez najmłodszych uczniów salwatoriańskich szkół. Po Mszy Świętej dokonano prezentacji każdego członka drużyny i sfotografowano na pamiątkę pierwszy salwatoriański profesjonalny zespół piłkarski Polskiej Prowincji (i prawdopodobnie pierwszy w całej historii zgromadzenia SDS).

Życzymy młodym salwatoriańskim zawodnikom sportowym prawdziwego ducha walki, zapału salwatoriańskiego i pierwszych miejsc w tabeli IV ligi.

Zobacz zdjęcia na sds.pl

{backbutton}

Meksyk: Pierwszy salwatoriański zawodowy klub sportowy