meksyk3Dnia 19 marca, w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, w salwatoriańskiej parafii w Campeche obchodzono potrójną fiestę. Cala rodzina salwatoriańska uczciła Patrona Zgromadzenia – Św. Józefa, Fundacja Meksykańska przyjęła do Zgromadzenia nowego członka oraz radowano się z oficjalnego potwierdzenia heroiczności cnót naszego Założyciela.

Święto Patrona Zgromadzenia rozpoczęto wspólnym posiłkiem, złożonym z typowych kolumbijskich dań, które przygotowały siostry salwatorianki, od dwóch tygodni pracujące w salwatoriańskiej misji w Meksyku. Na uroczystej Mszy Świętej o godz. 19.00, koncelebrowanej przez całą wspólnotę salwatorianów, zgromadzili sie licznie parafianie, salwatorianki oraz kandydaci na świeckich salwatorianów, aby powierzyć apostolaty i nowoprzyjętego postulanta św. Józefowi.

Po trzymiesięcznej próbie kandydat Cristian Beltran Benitez został przyjęty, w imieniu księdza prowincjała przez superiora Fundacji Meksykańskiej, do trzyletniego postulatu. Pochodzi on ze stanu Meksyk DF, gdzie przerwał studia pedagogiczne, by rozpocząć życie wspólnotowe w klasztorze salwatorianów. Począwszy od sierpnia rozpocznie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Campeche. Podobnie jak Leonardo i Salvador, został powierzony decyzją księdza prowincjała i jego rady, moderatorowi postulatu ks. Andrzejowi Kusiakowi. Ks. Sebastian Korczak w homilii zachęcił Cristiana, aby za przykładem św. Józefa realizował wiernie i konsekwentnie trud powołania, i chronił tego jak skarbu, którego zwrotu Bóg kiedyś zażąda.

Z inicjatywy braci postulantów zrealizowano także „triadę Ojca Jordana”, na którą złożyły się: projekcja filmu na placu przykościelnym, konferencja o Ojcu Jordanie oraz quiz wiedzy o Zgromadzeniu, specjalnie przygotowany dla młodzieży.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Meksyk: Przyjęcie do postulatu