meksykpost„I cała ziemia ujrzała swego Zbawiciela”. Z radosnym orędziem psalmu 97, w niedzielę 14 listopada, wspólnota salwatorianów z Meksyku rozpoczęła kolejny tydzień salwatoriańskiego ukazywania dróg Zbawiciela meksykańskim braciom.

W tym dniu wspólnota „Matki Zbawiciela” z Campeche celebrowała Mszę św. wieczorną o godz. 19.30, podczas której ks. superior Sebastian Korczak przyjął kandydata Salvadora Peñaloza Hernandez do postulatu Polskiej Prowincji Salwatorianów w Meksyku. W ten sposób Salvador, pod kierunkiem moderatora postulatu ks. Andrzeja Kusiaka, rozpoczął roczny okres aspirantury, stanowiący pierwszy rok formacji w trzyletnim okresie postulatu Fundacji Meksykańskiej. Salvador pochodzi z północy Meksyku, z miasta Irapuato. Rodzice, Filemon Adelfo Peñaloza Romero y María Guadalupe Hernandez Ramirez, wychowali go wraz z siedmioma braćmi i trzema siostrami. Interesuje się muzyką, jest osobą bardzo towarzyską i uczynną. Przed wstąpieniem do postulatu Salvador doświadczał życia misyjnego z Misjonarzmi Tercjarzami i po miesięcznym zastanowieniu zdecydował się na dalsze poszukiwania. Towarzystwo Boskiego Zbawiciela poznał przez internet i przebył autobusem około 1500 kilometrów z północy kraju na południe, na półwysep Yucatan, aby wstąpić w zakonne progi. Po miesięcznym pobycie z księżmi salwatorianami i postulantem Leonardem de Jesús Estrada Chi oraz wspólnej modlitwie, pracy i refleksji Salvador zdecydował się na wstąpienie do postulatu. W chwili obecnej pragnie przygotować się do życia oddanego Panu Bogu i ludziom jako brat zakonny.

Tej samej niedzieli wraz z ks. Marcinem Czyżem i ks. Piotrem Majcherem rodzina zakonna cieszyła się z oczekiwanego przyjazdu konsultora generalnego ks. Mario Agudelo, który przybył nocnym lotem ze Stanów Zjednoczonych. Ks. Mario w tym tygodniu od 14 do 21 listopada spotka się z rodzicami i uczniami oraz nauczycielami szkół salvatoriańskich, a także z parafianami. Celem tych spotkań jest przedstawienie ruchu salwatorianów świeckich w świecie i zainicjowanie ich działalności w Fundacji Meksykańskiej. Bravo Padre Mario!

Zobacz Galerię

Meksyk: Przyjęcie do postulatu