Wyjazdy z młodzieżą do wiosek misyjnych majów stały się już tradycją mocnego apostolatu polskich salwatorianów w Campeche. Księża: Andrzej, Wojtek i Sebastian, z dużym zaangażowaniem oddają się tej często pionierskiej i wymagającej pracy apostolskiej. Także świeccy salwatorianie od początku aktywni w akcjach misyjnych, zdecydowali się wesprzeć trzech polskich salwatorianów i jako Familia Salvatoriana (Rodzina Salwatoriańska) wspólnie ewangelizować indiańskie wioski majów.

W „misiones salvatorianas” uczestniczyło, tylko w miesiącach marzec-maj około 90 uczniów wraz z nauczycielami salwatoriańskich szkół (Instituto Mendoza, Fray Angelico, Campus Champoton). Dołączyła także młodzież i dorośli z parafii św. Jozefa Robotnika w liczbie około 60 osób.

Działalność misyjna jest mocno wpisana w apostolat campechanskiej Rodziny Salwatoriańskiej. Sprawowanie sakramentów, katechizacja, praca, liczne spotkania, oczywiście „po salwatoriansku” czyli wszelkimi środkami jakie dyktuje miłość Chrystusa – przynoszą wiele owoców i przede wszystkim zbliżają ludzi do Boga, Kościoła i salwatorianów. Misje odbywają się bardzo często w trudnych warunkach: klimatycznych (ogromne upały lub deszcze tropikalne), środowiskowych (dużej liczby sekt) i mimo często ekstremalnych warunków „lokalowych” (spanie na gołej ziemi i jedzenie wszystkiego co „jest jadalne”- według Majów).
Młodzi świeccy misjonarze przygotowali krótkie prezentacje swojej działalności. Oto one:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=sXzP_VFtmWI][/youtube]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=MAgwU3FAmNU[/youtube]

www.sds.mx

Meksyk: Salwatorianie z Campeche