Minęły już trzy lata od założenia grupy dziecięcej przy parafii św. Józefa w Campeche. Grupa nosi nazwę Josefinos (od św. Józefa, po hiszpańsku: José). Taka rocznica jest świetną okazją do przypomnienia salwatoriańskich początków w Campeche. Zarówno rodzice, dzieci jak i duszpasterze zgadzają się co do tego, że warto kontynuować i inwestować w katolickie wychowanie dzieci.

Liczba Josefinos wzrosła kilkakrotnie i skupia obecnie 65 dzieci. Posiada swój własny chór. Formacja jest prowadzona przez kandydatów na salwatorianów świeckich, toteż program formacyjny uwzględnia wiele elementów salwatoriańskich (nawiązuje do Sodalicji Anielskiej z czasów Ojca Jordana).

Świętowanie rozpoczęto od prezentacji osiągnięć Josefinos. Rodziców zaproszono na spotkania z psychologami związanymi z parafią oraz salwatoriańskimi szkołami. Cykl konferencji nosił nazwę: „Tryumfować jako rodzina” i spotkał się z dużym odzewem (uczestniczyło około 80 rodziców). Josefinos przygotowali także program artystyczny, obejmujący śpiew (w tym dwie piosenki własnej kompozycji).

Wspólny wyjazd rodziców, dzieci oraz opiekuna, ks. Sebastiana, zakończył czas świętowania i był sposobnością do zaangażowania rodziców i związania ich bardziej z życiem apostolskim parafii św. Józefa Robotnika w Campeche. Ku wielkiej radości, wszyscy wzięli udział w wyjeździe do domu wypoczynkowego braci marystów w Dzibaltche (ok. 170 km od Campeche). Spotkania formacyjne, modlitwa oraz piękno plaż Zatoki Meksykańskiej sprzyjały integracji formatorów, rodziców i dzieci.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Meksyk: Trzecie urodziny Josefinos