wymiana_lawek_w_kosciele_Braslaw_Salwatorianski_Referat_Misji_Zagranicznych

Wygodne miejsca siedzące w kościele – ławki, to podstawa liturgii, a zwłaszcza kerygmatycznej i katechetycznej pracy z tymi, którzy chcą pogłębić swoje życie religijne. Bardzo ważne jest również to, aby ławki były dostosowane do klęczenia i do swobodnego zajęcia postawy stojącej podczas nabożeństw.

Z tym problemem spotkaliśmy sie w naszej brasławskiej parafii, w której trzeba było wymienić już mocno sfatygowane, ponad pięćdziesięcioletnie ławki.

Pomysł podsunął ksiądz Tadeusz Kochanowicz SDS, który przez wiele lat pracował na Białorusi i doskonale był zorientowany w tym temacie. Nie tylko zrobił projekt, ale również znalazł wykonawców, którzy dysponowali odpowiednim sprzętem. Jedna z firm zrobiła konstrukcję metalową, a druga, drewniane elementy.

Po przywiezieniu elementów do Braslawia wszystko musieliśmy poskładać, czyli zmontować. Wielki wkład pracy w to dzieło wnieśli duszpasterze brasławscy i parafianie, którzy poświęcili czas i siły dla tak ważnej sprawy.

Dzisiaj, w Uroczystość św. Józefa już nie tylko podziwiamy ławki w naszym kościele, ale przede wszystkim możemy wygodnie i swobodnie siedzieć i klęczeć. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarność i zatroskanie o nasz kościół.

 

Brasław, Białoruś: Nowe ławki w Brasławiu
Tagi: