ZakrzówOd 11 do 13 marca 2011 roku w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce pierwsze Ogólnopolskie spotkanie Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego. Liczba przybyłych tam osób – przekroczyła wszelkie oczekiwania. W jednym miejscu skupiło się prawie sto gorących i otwartych serc! Łączyły się one w Bogu poprzez wspólną modlitwę i spotkania w radości. Nie zabrakło także artystycznych zajęć – rozwijających zarówno talenty plastyczne jak i teatralne. Wykonywano liczne zadania w grupach o nazewnictwie kontynentalnym: Azja, Afryka, Europa, Ameryka i Australia. Można było odczytać to jako symbol – kroczenia istot z całego świata ku jednemu Celowi.

Uczestnicy mieli okazję przybliżyć się do tematyki „świeckiego wolontariatu misyjnego”, w czym pomogły m.in. wykłady osób, które od lat świadczą o Bogu w różnych zakątkach świata. Odpowiadano sobie na istotne pytania, m.in.: „Gdzie i w czym mógłby zaangażować się współczesny wolontariusz misyjny?”  „Czym można podzielić się na misjach?” .

Każdy, kto brał udział w tym radosnym spotkaniu, wrócił do domu powtarzając słowa za Ojcem Jordanem: „Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa, nie wolno ci spocząć!”.  Jednocześnie pogłębiła się świadomość, że dzielenie się sobą w Panu istotne jest nie tylko w dalekiej podróży, ale i w najbliższym otoczeniu. Jak piękny byłby świat, gdyby każdy z nas stał się bezinteresownym wolontariuszem – odpowiadającym na ogłoszenie: „Dam pracę, ale nic nie płacę”.

Zapraszamy również do profilu Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego na www.facebook.com

{morfeo 17}

{backbutton}

Ogólnopolskie spotkanie Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego