P1010217Familijne spotkanie Instytutu Mendoza to już tradycja, gdyż trzeci raz z rzędu uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i rodzice mieli okazje uczestniczyć w ostatni weekend maja, w  familijnym festynie o nazwie COFASIM (Convivencia Familiar Salvatoriana del Instituto Mendoza). Rozpoczęli ten zwyczaj bracia Maryści (fundatorzy Instytutu) a Salwatorianie nadali temu większy impet oraz charakter bardziej rodzinny.

Festyn przygotowali nauczyciele wraz z uczniami (w sumie ok. 1100 osób). Liczniej niż w ubiegłych latach dopisali rodzice i krewni (ok. 1000 osób). Zgodnie z wieloletnią tradycja dokonano podziału wszystkich uczestników na dwie drużyny (o dwóch kolorach charakteryzujących Kolegium: czerwony i niebieski).

Jednocześnie, na kilku boiskach szkolnych rozgrywano wiele konkurencji sportowych, lekkoatletycznych. Odbyły się mecze piłkarskie, grano także w koszykówkę, siatkówkę, nie zabrakło oczywiście tradycyjnych „campechańskich” i „jukatańskich” potraw. Wszystko to by spotkać sie w rodzinnej atmosferze i najzwyczajniej w świecie Cieszyc się swoimi sukcesami i także niepowodzeniami! W ciągu sobotnio-niedzielnego spotkania było wiele radości, uciechy, braterskiej rywalizacji.

W sobotnie popołudnie rozpoczęto festyn “maratonem” najlepszych studentów Kolegium, którzy biegli ulicami miasta do stadionu piłkarskiego Kolegium, gdzie zostali nagrodzeni przez ks. Sebastiana Korczaka SDS (głównego dyrektora) specjalnymi wyróżnieniami y dyplomami. Msza św. celebrowana przez księży Sebastiana i Andrzeja, w intencji i z udziałem rodziny Instytutu Mendoza była świetną okazją do wyeksponowania roli świeckich i charyzmatu każdego członka rodziny, by budować kościół domowy o który zabiegają tak bardzo salwatoriańscy duszpasterze w Campeche.

W tym roku zwycięzcami okazali się “czerwoni” z 1257 punktami wygrywając z “niebieskimi” 37 punktami. Naturalnie polscy salwatorianie byli “dwój-kolorowi”, czyli zachowali neutralność, aczkolwiek gorliwie wspierali sportowo rodzinę Instytutu Mendoza.

{backbutton}

{morfeo 25}

{backbutton}

Meksyk: Salwatorianie w Meksyku stawiają na rodzinę!