Błogosławiony Gracjan, którego doczesne szczątki spoczywają w kościele parafialnym w Muo, jest znany nie tylko w obrębie Zatoki Kotorskiej ale i poza granicami Czarnogóry. Świątynia o wyjątkowej architekturze, pięknie wykończona i ozdobiona dumą jest parafian z Muo. Ponad 150 lat temu mieszkańcy tej rybackiej wioski podjęli decyzję o wybudowaniu domu Bożego, który stałby się godnym miejscem modlitwy i przechowywania relikwii bł. Gracjana.
Czarnogóra: 750-lecie konsekracji
W gaju laurowym, na stromym stoku masywnej góry położony jest mały kościół, który swym romanskim wyglądem i znaczeniem historycznym dobrze wpisuje się w urokliwy pejzarz Zatoki Kotorskiej. Ten kościółek, to niemy świadek wielu wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni wieków.
Czarnogóra: W oczekiwaniu na spotkanie z Wielkim Rybakiem
Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze (por. Kol 2, 7) – słowa te, zaczerpnięte z Listu św. Pawła do Kolosan, będą mottem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Madrycie w dniach 15-21 sierpnia. Podobne hasło: Zjednoczeni
Muo (Czarnogóra): Święty od Eucharystii
Dnia 9 listopada br. w Muo odbył się odpust związany ze wspomnieniem narodzin dla nieba bł. Gracjana. Od 1 lipca 2010 roku posługę duszpasterską w poświęconym mu sanktuarium, które leży w Zatoce Kotorskiej, pełnią salwatorianie z polskiej prowincji.
Czarnogóra: Majka Spasitelja
Dzień Matki Zbawiciela, będący patronalnym świętem Towarzystwa Boskiego Zbawiciela było godnie obchodzone przez salwatorianów pełniących posługę misyjną na Półwyspie Bałkańskim. Wyjątkowość tegorocznych obchodów podkreślił fakt, że cała wspólnota spotkała się w nowo otwartym domu Polskiej Prowincji w Muo na