SpotkanieW dniach od 28 lutego do 2 marca 2011 roku, w domu generalnym w Rzymie, odbyło się międzynarodowe spotkanie poświęcone misjom salwatoriańskim. Wzięli w nim udział dyrektorzy referatów misyjnych zgromadzenia. Polskę reprezentował ks. Mikołaj Markiewicz. Całość spotkania prowadził generalny sekretarz misji ks. Piet Cuijpers i przełożony generalny ks. Andrzej Urbański.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania sprawozdań z działalności misyjnej poszczególnych jednostek administracyjnych, a także przedstawienia planów na przyszłość.

Ekspansja salwatorianów w świecie jest sprawą bardzo ważną, dlatego z uznaniem przyjęto fakt, że Polska Prowincja Salwatorianów od 1 lipca 2010 roku rozpoczęła pracę w trzech nowych fundacjach: Ukraina – Swalawa, Czarnogóra – Muo i Rosja – Nesterov. Ks. Mikołaj Markiewicz zaprezentował nowe dzieło zainicjowane przez polski referat misyjny, jakim jest Salwatoriański Wolontariat Misyjny.

Spotkanie zakończyło się Mszą Świętą sprawowaną przy grobie Założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana

{morfeo 16}

{backbutton}

Spotkanie w Rzymie
Tagi: