Już po raz trzeci w Salawie na Ukrainie, w parafii pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie posługują salwatorianie, odbyło się regionalne spotkanie młodzieży. W dniach 16-18 sierpnia parafia gościła około 80 młodych osób, które wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczyły w rekolekcjach.

Dzięki życzliwości gospodarzy i parafian młodzież otrzymała zakwaterowanie z wyżywieniem. Podczas spotkania był czas na wspólną zabawę, modlitwę różańcową, adorację Najświętszego Sakramentu i codzienną Eucharystię. Konferencje głosił grekokatolicki bazylianin o. Kornel. Wiele wrażeń dostarczała młodym praca w grupach, a także udział w warsztatach muzycznych, tanecznych i artystycznych. Podsumowaniem drugiego dnia spotkania był wieczorny koncert kleryckiego zespołu Diecezjalnego WSD w Kijowie oraz prezentacje grup warsztatowych.
Spotkanie uwieńczyła uroczysta Msza św. odpustowa, z udziałem parafian, gości oraz lokalnej społeczności grekokatolickiej. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Ruslan, wykładowca WSD z Kijowa. Świętowanie zakończyła wspólna agapa przygotowana przez parafian.

Zdjęcia

Swalawa, Ukraina: Spotkanie młodych i uroczystości odpustowe 2013