Bialorus_Witebsk_koncertW dzień Bożego Narodzenia, w parafii pw. Ducha Świętego w Witebsku na Białorusi, odbył się świąteczny koncert. Został on zorganizowany w ramach festiwalu „Dni kultury chrześcijańskiej w Witebsku”, a przygotowały go Siostry Jezusa Miłosiernego, które posługują w witebskiej parafii, oraz organistka Pani Tatiana Darafiejewa.

Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter przedstawienia jasełkowego. Jasełka przygotowała siostra katechetka. Aktorami byli zarówno dzieci jak i dorośli, pragnący ukazać przemianę, która dokonuje się w ludzkim sercu pod wpływem spotkania z nowo narodzonym Jezusem.

Druga część miała charakter koncertu kolęd, podczas którego wystąpili: soliści i chórek dziecięcy, duet dziewczęcy, zespół młodzieżowy oraz chór parafialny. Za przygotowanie merytoryczne koncertu kolęd była odpowiedzialna organistka. Uczestnicy mogli usłyszeć kolędy śpiewane w językach: białoruskim, polskim i ukraińskim.

Gromkimi brawami dziękowano aktorom i śpiewakom za sumienne przygotowanie oraz za godny pochwały poziom wykonania. Słowo podsumowujące wypowiedziała prowadząca spotkanie Pani Tatiana. Natomiast ksiądz proboszcz podziękował artystom za trud przygotowania, a uczestniczącym za obecność i aktywny udział w świątecznym koncercie.
ks. Adam SDS

Witebsk, Białoruś: Świąteczny koncert