DSC00759Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone 8 września, jest dla Zgromadzenia Salwatorianów dniem wyjątkowym, w którym na drogę życia zakonnego wstępują kolejne osoby. Cieszą sie one przy tym szczególnym wstawiennictwem ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, którego rocznica śmierci wspominana jest właśnie tego dnia. Przy tej okazji w sposób szczególny dziękujemy Panu za życie i działalność Ojca Założyciela, które inspirują do świętości młodych ludzi na całym świecie.

W miejscowości Sheldi, położonej w spalonych słońcem albańskich górach, w kościele św. Hieronima radość włączenia do rodziny salwatoriańskiej przeżywał Anton Gilaj. W czasie uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez ordynariusza Shkodry, ks. biskupa Angelo Massafra OFM, Anton został przyjęty do postulatu salwatorianów. W imieniu ks. prowincjała przyjęcia dokonał superior fundacji, ks. Artan Seli SDS, a obowiązki moderatora postulatu zostały powierzone ks. Wojciechowi Poradzie SDS.

Również siostry salwatorianki pracujące w Albanii miały powód do radości i świętowania, gdyż podczas Eucharystii siostra Mimoza Jaku SDS złożyła wieczyste śluby zakonne. We Mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni z pobliskich wiosek oraz księża i siostry zakonne z okolicznych parafii. Po zakończonej Eucharystii odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez dzieci i młodzież, a dedykowane siostrze Mimozie. Program zawierał montaż słowno-muzyczny oraz pokaz lokalnych tańców.
Następnie zaproszeni goście udali sie na wspólny poczęstunek.

Wspomnienie tego radosnego dnia niech towarzyszy nam w naszych wspólnych modlitwach, aby Pan otoczył opieka nowo przyjętych do Zgromadzenia Salwatorianów i dał łaskę kolejnych powołań.

Karolina i Basia

Zobacz zdjęcia na SDS.PL

{backbutton}

Albania: Albański Postulant