P8180064Reprezentują legendarne pokolenie lat 90-tych. Charakterystyczne, choć dla niektórych, kontrowersyjne. Pomagają… i dalej chcą pomagac. Właśnie kończą pracę w jednej z salwatoriaskich placówek misyjnych. Mowa o wolontariuszkach: Adriannie Wisłockiej (20 l.) i Paulinie Olechowskiej (20 l.): zawsze pełne pomysłów, na luzie, z ogromnym poczuciem humoru.

– Stała sie rzecz niesamowita! – jak donoszą zafascynowane wolontariuszki – Spotkałyśmy samego Pana Boga! Jadł codziennie z nami śniananie, obiad i zawsze zostawał na kolację. Razem z nami bawił się z dziećmi, podawał piłkę, malował obrazki, smiał się kiedy pękały balony. Prowadził nas pod rękę po stromych zboczach gór w Mallkuҁu, podnosił, kiedy potykałysmy sie o kamienie. Wieczorami układał nas do snu, opowiadał bajki i śpiewał najpiękniejsze kołysanki. Nasz Dobry Tata dopingował nas podczas pracy i nie pozwalał sie poddać, mimo uciążliwego upału. Pamiętamy kiedy zawsze wołał nas na popołudniowa sjestę i pilnował, abysmy odpoczęły. Nawet codzienne gotowanie i sprzątanie było dla nas przyjemnoscia. Bo jak tu nie robić czegoś z usmiechem, kiedy robisz to z Ukochana Osobą?!

Codziennie zapraszał nas do Swojego Domu na wspólne świetowanie przy Stole Eucharystycznym. Rozmawialismy godzinami i ciągle nam było mało. Z bólem serca i nogi przyszło nam opuścić Bilaj. To miejsce niezwykłe – przyjeżdżasz dobry, a wyjeżdżasz lepszy. To, co się tutaj wydarzyło jest początkiem nowego życia – życia z Jezusem.

I pomyśleć, że zdarzyło się to w przeciagu jednego miesiąca i miało scisły związek tylko z jedną Osobą. To jest dzwonek alarmowy dla serc czytelników, aby w ślad za Adą i Pauliną starali się pomóc tam, gdzie ich ręce są potrzebne. Na łamach tego serwisu chciałybyśmy z głębi serca podziękować padre Wojtkowi i padre Dawidowi za okazaną dobroć, cierpliwość i bliskość oraz opiekę duchową. Pamiętamy w modlitwie.

Nasz wyjazd do Bilaj w Albanii był możliwy dzięki finansowemu i materialnemu wspraciu ze strony: PGNiG o.Sanok, TESCO Przemyśl, Bank Spółdzielczy w Żurawicy, Biuro Poselskie Pana Piotra Tomańskiego, p. Józefa Zubika z Wyszatyc. Serdecznie dziękujemy im za okazane wsparcie.

Paulina Olechowska & Adrianna Wisłocka

{backbutton}

{morfeo 29}

{backbutton}

Albaniai: MISSION?! POSSIBLE!