Dnia 29 kwietnia 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbędzie się jubileuszowe X Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne. Jego hasłem przewodnim będą bliskie o. Franciszkowi Jordanowi słowa: „A to jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” (J, 17,3).

Organizatorzy nie chcą, aby Rok Wiary pozostał jedynie ważną, ale teoretyczną sprawą. Stąd pragną włączyć się w jego przeżywanie poprzez osobistą i wspólnotową modlitwę oraz praktyczną dyskusję dotyczącą ewangelizacji współczesnego świata, z uwzględnieniem salwatoriańskiego charyzmatu.

Hasło sympozjum, zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana to fragment, który łączy się z niezwykłym, mistycznym doświadczeniem o. Jordana, które dało początek idei założenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela obecnego dzisiaj na wszystkich kontynentach.

Prelekcje sympozjum wprowadzą uczestników w biblijne wzorce ewangelizacyjne, ukażą inicjatywy dzięki, którym współcześnie Ewangelia dociera do różnorodnych środowisk, pomogą przyjrzeć się formacji osób odpowiedzialnych za głoszenie kerygmatu oraz będą próbą odpowiedzi na pytanie jak obecnie realizowany jest salwatoriański charyzmat.

www.seminarium.sds.pl

WSD Bagno: X Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne
Tagi: