Widok na kosciół w Witebsku od strony ulicyW dniach od 24 do 27 stycznia, ks. Prowincjał Piotr Filas i ks. Dyrektor SRMZ Mikołaj Markiewicz przebywali z wizytą na Białorusi.  Salwatorianie posługują tam w dwóch parafiach – Brasław i Witebsk. Parafia w Brasławiu jest miejscem gdzie Salwatorianie prowadzą Sanktuarium Matki Bożej Królowej Jezior. Cudowny obraz Matki Bożej został koronowany w 2009 roku.

Wizyta w Brasławiu była okazją do tego by oprócz spotkania ze współbraćmi pracującymi w tej parafii ocenić stan prac, jakie prowadzone są wewnątrz kościoła. Aktualnie zakładane jest ogrzewanie i nowa posadzka.

Parafia w Witebsku to młoda wspólnota z budującym się kościołem. Na zewnątrz kościoła zostało niewiele do zrobienia, ale wnętrze kościoła to istny plac budowy. Na ten rok zaplanowane jest założenie ogrzewania w kościele, położenie posadzki, zamontowanie nagłośnienia i oświetlenia, a także wykończenie mieszkań dla księży.

Ogromną radością jest to, że każdego roku na Białorusi przybywa katolików, a parafie pięknie się rozwijają. Nie byłoby to możliwe bez pracy naszych księży.

W Brasławiu i Witebsku jest jeszcze wiele do zrobienia by tamtejsze wspólnoty parafialne mogły gromadzić się w wyremontowanym (Brasław) i nowo wybudowanym kościele (Witebsk). Każdego, kto chciałby w tym pomóc prosimy o kontakt z Salwatoriańskim Referatem Misji Zagranicznych w Mikołowie.

{backbutton}

{morfeo 14}

{backbutton}

Zimowa wizyta na Białorusi.