Wyrażamy ogromną wdzięczność i jednocześnie bardzo się cieszymy za włączenie się w dzieło pomocy misjonarzom salwatoriańskim i tym, wśród których pracują. Mamy głęboką nadzieję na dalszą współpracę na rzecz tych, którzy w różnych zakątkach świata czekają na nasza pomoc ale również na to by głosić im Ewangelię. Salwatoriańscy misjonarze prowadza ewangelizację w różnych miejscach na świecie, zarówno tych misyjnych jaki i w krajach potrzebujących reewangelizacji. Są to: Zambia, Tanzania, Filipiny, Meksyk, Albania, Białoruś, Ukraina, Brazylia, Peru, Madagaskar, Kongo, Wietnam, Chiny, Indonezja… i dziesiątki innych.

Działające przy Salwatoriańskim Referacie Misji Zagranicznych biuro intencyjne ma na celu organizowanie pomocy materialnej dla misjonarzy. Najważniejszą formą pomocy będzie zawsze modlitwa. Niemniej jednak pomocy naszym misjonarza można udzielić również przez włączenie się w pracę naszego biura. Wspomnianej pomocy można udzielić:

  • Modląc się codziennie za Misje.
  • Składając dobrowolne ofiary materialne przeznaczone na pomoc dla misjonarzy i tych, wśród których pracują. Szczególnymi dniami pamięci o misjach stały się w naszym Referacie I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca I niedziela miesiąca.. W dniach tych odprawiamy Msze św. w intencji misji, misjonarzy oraz wszystkich Dobrodziejów Misji, a także w intencjach przez nich przesłanych.
  • Uczestnicząc w Żywym Różańcu Misyjnym (Duchowej pomocy misjonarzom można udzielić przez codzienną modlitwę różańcową. Ponadto członkowie żywego różańca włączają się aktywnie w prace biura intencyjnego celem pomocy materialnej misjom).
  • Zamawiając Msze św. indywidualne za żywych i za zmarłych.
  • Zamawiając Msze św. gregoriańskie (30 Mszy Świętych pojedynczych w intencji zmarłej osoby)
  • Zamawiając Msze św. do Dworu Niebieskiego. (30 Mszy Świętych pojedynczych w intencji żyjącej osoby)
  • Polecając swoich zmarłych naszej modlitwie w miesiącu listopadzie (W listopadzie odprawiamy 30 Mszy św. wspólnych do Miłosierdzia Bożego za poleconych zmarłych. Ponadto codziennie odmawiamy różaniec z wspominkami).
  • Polecając swoje intencje w modlitwach majowych (W maju odprawiamy 30 Mszy św. w intencji naszych dobrodziejów i odmawiamy za nich codzienny różaniec).
  • Zamawiając Msze św. Wieczyste (Codziennie w Domu Generalnym Salwatorianów w Rzymie jest sprawowana Msza św. w intencji naszych dobrodziejów).

Niech Chrystus Jedyny Zbawiciel świata Wam błogosławi każdego dnia!

 

SALWATORIAŃSKI REFERAT MISJI ZAGRANICZNYCH

Pl. Salwatorianów 1 skr. p. 111
43–190 MIKOŁÓW
Tel. (+48) 32 226 32
e-mail:· misje@sds.pl
Swift (BIC): INGBPLPWPLN 18 1050 1634 1000 0007 0179 2509
USD 89 1050 1634 1000 0023 1240 9010
EUR 44 1050 1634 1000 0090 6617 9350

krzyz_02