Meksyk, Campeche: Mision “Pascua” – misje salwatoriańskie na wioskach Majów

Meksyk, Campeche: Mision “Pascua” – misje salwatoriańskie na wioskach Majów

Mexico_Campeche_mision–Pascua–misje-salwatorianskie-na-wioskach-Majów_0007
Każdego roku uczniowie salwatoriańskich szkol wraz z nauczycielami oraz młodzież skupiona przy parafii św. Józefa Robotnika przygotowuje się przez wiele tygodni do misji prowadzonych w okresie Wielkiego Tygodnia. Również i tym razem wielu młodych wraz z wychowawcami zdecydowało się podjąć misyjne wyzwanie i pod hasłem “Misja Zbawiciela jest naszą pasją” udać się na wioski Majów usytuowane w pobliżu Bolonchen y Hopelchen: Xcalot, Huechil, San Antonio Yaxche, Chunyaxnic, Xculoc, Xbilincoc, Yaxche Akal, St. Rita, Sahcabchen i Poste. Łącznie przez 7 dni, w 11 miejscowościach głosiło Ewangelię prawie 80 uczniów i nauczycieli z Instituto Mendoza, Fray Angelico y Champoton oraz 37 osób z salwatoriańskiej parafii św. Józefa.

Meksyk, Campeche: Copa Salvator

Meksyk, Campeche: Copa Salvator

W dniu 17 stycznia 2015 roku, już po raz drugi, wierni salwatoriańskiej parafii Świętego Józefa Robotnika w Campeche wzięli udział w turnieju piłki nożnej, zorganizowanym na obiektach sportowych salwatoriańskiego liceum „Fray Angelico”. Uczestnicy zorganizowani według różnych grup działających przy parafii rozpoczęli sportowe zmagania już w piątek, 16 stycznia, aby ostatecznie w sobotnie popołudnie wyłonić zwycięzcę, którym po wielu zaciętych meczach okazała się sportowa rodzina państwa Flores.

Meksyk, Campeche: Salwatorianie modlą się za misje i misjonarzy

Meksyk, Campeche: Salwatorianie modlą się za misje i misjonarzy

Z wielka radością: dzieci, młodzież i dorośli, w salwatoriańskiej parafii św. Józefa Robotnika, uczestniczyli w tradycyjnym „marszu misyjnym”. Parafianie, podzieleni według kolorów, które reprezentują kontynenty, ale silni jednością i przekonaniem o konieczności ewangelizacji we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej, wyszli na ulice Campeche, aby dać świadectwo radości z Ewangelii.

Meksyk, Campeche: Salwatoriański turniej Matki Zbawiciela

Meksyk, Campeche: Salwatoriański turniej Matki Zbawiciela

To było prawdziwe braterskie święto futbolu. Uczestnicy przybyli z różnych części stanu Campeche, z różnych grup parafialnych, w rożnym wieku ale łączyło ich zamiłowanie do piłki nożnej oraz pragnienie bycia razem na „zielonym pastwisku”, którym stało się niedawno ukończone boisko o sztucznej nawierzchni. Gospodarzem i organizatorem piłkarskiego święta byli salwatorianie. Warto było połączyć siły polskich księży oraz młodych świeckich salwatorianów, by przeżyć niezwykłą atmosferę, w dniach 24-26 października.