Meksyk, Campeche: Mision “Pascua” - misje salwatorianskie na wioskach Majow - 2015

Każdego roku uczniowie salwatoriańskich szkol wraz z nauczycielami oraz młodzież skupiona przy parafii św. Józefa Robotnika przygotowuje się przez wiele tygodni do misji prowadzonych w okresie Wielkiego Tygodnia. Również i tym razem wielu młodych wraz z wychowawcami zdecydowało się podjąć misyjne wyzwanie i pod hasłem “Misja Zbawiciela jest naszą pasją” udać się na wioski Majów usytuowane w pobliżu Bolonchen y Hopelchen: Xcalot, Huechil, San Antonio Yaxche, Chunyaxnic, Xculoc, Xbilincoc, Yaxche Akal, St. Rita, Sahcabchen i Poste. Łącznie przez 7 dni, w 11 miejscowościach głosiło Ewangelię prawie 80 uczniów i nauczycieli z Instituto Mendoza, Fray Angelico y Champoton oraz 37 osób z salwatoriańskiej parafii św. Józefa.

Meksyk, Campeche – br. Salvador SDS odnawia śluby zakonne

14 sierpnia 2014 r. w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, podczas wieczornej Eucharystii brat Salvador Peñaloza Hernandez SDS odnowił swoje śluby zakonne w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela na ręce Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów ks.Piotra Filasa SDS.

MEKSYK: Jornadas Salvatorianas 2014

“Zycie przemodlone i gloszone jest nasza misja”. Pod tym haslem w dniach 25, 26 i 27 lipca w 2014 w Instituto Mendoza odbyly sie w „Dni Salwatorianskie” dedykowane mlodym od szesnastego do dwudzistegoosmego roku zycia, zoganizowane przez salwatorianska mlodziez z parafii sw. Jozefa Robotnika oraz salwatorianow pracujach w Campeche.

MEKSYK