Zachwyt nad tym co piękne, dobre i prawdziwe towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. Chcąc uchwycić chociażby namiastkę piękna i zachować przy sobie na dłużej uniwersalną wartość zaczął uprawiać sztukę.

Mimo, iż formy wyrazu i sposoby twórczości zmieniały się przez wieki, to piękno po dzień dzisiejszy budzi niezmienne ten sam zachwyt.

Na bliski kontakt ze sztuką mieli okazję uczestnicy wieczoru „Słowo-Obraz-Dźwięk”, który odbył się dnia 20 stycznia 2017 w warszawskiej Restauracji Wilanów. Pomysłodawczynią i promotorką tego wydarzenia była wszechstronnie uzdolniona i niejednokrotnie nagradzana artystka, pani Żaneta Domżał-Mrówka. Podczas spotkania, przybyli goście mieli możliwość obcować z takimi przejawami sztuki jak poezja, muzyka, piosenka i fotografia. Pretekstem do zorganizowania wieczoru sztuki był wernisaż prac fotograficznych pani Żanety z serii „Wschody i zachody słońca”. Przy okazji prezentacji każdej z fotografii autorka wraz z grupą artystyczną INVENIO okrasiła ją kontekstem słowno-muzycznym. Zostały wykonane wiersze i piosenki różnych autorów, między innymi poezja autorstwa ks. Wojciecha Porady SDS.

Akcent salwatoriański pojawił się podczas wieczoru nie bez powodu. Wernisaż nagrodzonych prac pani Żanety połączony był z aukcją fotografii, z której dochód przeznaczony został na wsparcie pracy misyjnej salwatroianów w Albanii. Obecni w restauracji wolontariusze Wolontariatu Misyjnego SALVATOR, Jakub Kosiński i Anna Lasocka barwnie i rzetelnie opisali pracę salwatorianów na misjach. Ich obecność podczas eventu ubogaciła całe spotkanie i była nieocenionym wsparciem dla organizatorów.

Poruszeni do głębi goście i dotknięci wykwintnym kunsztem artystycznym pani Żanety nie szczędzili pochwał i zachwytów, a wyraz swej wrażliwości na to, co piękne, dobre i prawdziwe dali entuzjastycznie biorąc udział w aukcji.
W sumie wylicytowano 11 prac, a otrzymany dochód za pośrednictwem Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych wesprze budowę kościoła na terenie albańskiej parafii w Bilaj.

W tym miejscu pragniemy z serca podziękować pani Żanecie za twórczy pęd i odwagę do zmieniania świata, oraz za przekazanie swych prac na cele misyjne; wszystkim, którzy ofiarnie zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, a także uczestnikom i przybyłym gościom za otwarte serca na piękno ukryte w dalekiej Albanii. Zdjęcia z tego wydarzenia zobaczysz w galerii. 

Sztuka dla misji