WMS: Zaproszenie na XI spotkanie ogólnopolskie w Krakowie

WMS: Zaproszenie na XI spotkanie ogólnopolskie w Krakowie

W dniach 14-16 lutego 2014 roku odbędzie się w Krakowie XI spotkanie ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salvator, pod hasłem „Tu i teraz podaruj swój czas – misja na co dzień”. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 2 lutego. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką misji wśród bezdomnych w przytuliskach, dzieci niepełnosprawnych w domach opieki, dzieci chorych w szpitalu, dorosłych w hospicjum lub szpitalu, a także niepełnosprawnych czy dzieci w domu dziecka.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

WMS: Pokonać 1,5 tysiąca km aby spotkać bezdomnego Chrystusa

WMS: Pokonać 1,5 tysiąca km aby spotkać bezdomnego Chrystusa

Na palecie miejsc proponowanych wolontariuszom Wolontariatu Misyjnego SALVATOR, już drugi rok z rzędu, znajduje się ukraiński Charków, gdzie w nieopisanej nędzy żyją tysiące bezdomnych. To ludzie bez perspektyw, bez wiary w siebie, w czyjąkolwiek miłość. Codzienny kubek ciepłej strawy (czasem jedyny) zapewnia im międzynarodowa organizacja De Paul, która wywodzi się ze zgromadzenia Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo. Współpraca, do której WMS został zaproszony daje młodym tam wyjeżdżającym okazję uczenia się samarytańskiej posługi wobec tych najuboższych z ubogich i umiłowania w nich Chrystusa, niezmiennie powtarzającego: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść” (Mt 25,35).

W minione wakacje do Charkowa udało się pięcioro wolontariuszy. Kasia przebywała tam przez dwa miesiące, Monika z Michałem posługiwali w lipcu, zaś Dorota z Olą – w sierpniu.