Ukraina, Brzozdowce: Dzieci z Brzozdowiec pod Howerlą, 2015

Na Ukrainie trwają już wakacje. W dniach 1-14 czerwca grupa dzieci z parafii w Brzozdowcach wzięła udział w koloniach organizowanych przez Caritas Spes Ukraina. Miejscem wypoczynku była urokliwa miejscowość Jabłonica, obok znanego kurortu Bukowel, u podnóża góry Howerla (najwyższy szczyt Ukrainy).

Ukraina, Swalawa: Pielgrzymka do św. Jozefa (2014)

W każdy poniedziałek, na parafii pod wezwaniem zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Swalawie, zbiera się grupa mężczyzn aby wspólnie się pomodlić i wzajemnie się poznać. Grupa ta ma regularne spotkania już od dwóch lat, a 19 marca, w Uroczystość świętego Józefa, postanowiła obrać sobie tego czcigodnego Opiekuna Pana Jezus, za swojego opiekuna.

Ukraina, Swalawa: Turniej Piłki Nożnej (2014)

Pomimo upału wszyscy walczyli dzielnie o tytuł najlepszych. Drużyna z Swalawy, pod przewodnictwem księdza proboszcza Andrzeja Waszczuka SDS, zdobyła drugie miejsce. Najlepszą drużyną okazała się grupa ministrantów z Użohorodu.

Ukraina, Brzozdowce: Pielgrzymka do relikwii Jana Pawla II [23-05-2014]

W piątek, 23 maja, parafianie z Brzozdowiec udali się na pielgrzymkę do relikwii św. Jana Pawła II, które na kilka dni nawiedziły pobliskie miasto Chodorów. Czas modlitwy był wyjątkowy i piękny, każdy pielgrzym miał okazje na kilka minut zatrzymać się i pomodlić we własnych intencjach tuż przy relikwiach Świętego Papieża.

UKRAINA BRZOZDOWCE

UKRAINA SWALAWA