Każdego roku uczniowie salwatoriańskich szkol wraz z nauczycielami oraz młodzież skupiona przy parafii św. Józefa Robotnika przygotowuje się przez wiele tygodni do misji prowadzonych w okresie Wielkiego Tygodnia. Również i tym razem wielu młodych wraz z wychowawcami zdecydowało się podjąć misyjne wyzwanie i pod hasłem “Misja Zbawiciela jest naszą pasją” udać się na wioski Majów usytuowane w pobliżu Bolonchen y Hopelchen: Xcalot, Huechil, San Antonio Yaxche, Chunyaxnic, Xculoc, Xbilincoc, Yaxche Akal, St. Rita, Sahcabchen i Poste. Łącznie przez 7 dni, w 11 miejscowościach głosiło Ewangelię prawie 80 uczniów i nauczycieli z Instituto Mendoza, Fray Angelico y Champoton oraz 37 osób z salwatoriańskiej parafii św. Józefa.
Przygotowania do misji „Pascha” rozpoczęły się z końcem grudnia 2014. Odpowiedzialnymi za formacje byli kapelani szkol ks. Andrzej Kusiak SDS, ks. Jakub Trzópek SDS oraz nauczyciele z sekcji duszpasterskiej każdej ze szkol. Kandydaci na wolontariuszy misyjnych uczestniczyli w wielu spotkaniach przygotowawczych opartych na wykładach o treści misyjnej, liturgicznej, duchowej, sakramentalnej i biblijnej. Duża cześć spotkań obejmowała także modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz różnorodne gry zespołowe uczące poznawania siebie, realiów wiosek misyjnych i współpracy w grupie. Całość ponad 3 miesięcznej formacji wolontariuszy kończyły spotkanie z rodzicami, dzień skupienia oraz uroczyste posłanie z wręczeniem krzyży misyjnych. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Sebastian Korczak SDS, który w homilii podkreślił ważność powołania do bycia wolontariuszem misyjnym oraz misji głoszenia słowa i dawania radosnego świadectwa o Zbawicielu.
Młodzi oraz nauczyciele z salwatoriańskich szkól przez pierwsze cztery dni misji prowadzili katechezę, spotkania tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wiosek, a także drogę krzyżową, nabożeństwa, śpiewy. Jako kontynuacje ich posługi w ciągu kolejnych trzech dniu młodzież z parafii w przeprowadzonej ewangelizacji poświęcała więcej uwagi na przygotowania liturgiczne do Wielkiego Tygodnia, do Triduum Paschalnego oraz samego przezywania czasu paschalnego. Misja „Pascha” już w ciągu swojego trwania przyniosła wiele niesamowitych owoców, szczególnie w postawie oraz doświadczeniu samych wolontariuszy, którzy po raz kolejny przekonali się, ze więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.