JordanPełni radości i dziękczynienia salwatorianie pracujący w Albanii i Czarnogóry spotkali w Bilaj się w piątek, 25 lutego. Okazją do spotkania były obchody 10-lecia pobłogosławienia tamtejszego domu zakonnego oraz ogłoszenie papieskiego dekretu o heroiczności cnót czcigodnego Ojca Jordana. Dziękczynny charakter dnia podkreśliła obecność biskupa pomocniczego diecezji Tirana-Durres.

W tym radosnym dniu wspólnie świętowali salwatorianie i salwatorianki z Albanii. Dzień rozpoczął się od konferencji biskupa Georga Frendo OP, na temat biblijnego pojęcia sprawiedliwości i pragnienia dążenia do świętości, jak to czynił Ojciec Jordan. Podczas porannej konferencji ksiądz biskup odsłonił i poświęcił portret Ojca Franciszka, namalowany przez młodego artystę z Bilaj, Ardiana Engjelli.

Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami zaczerpniętymi z pism i przemówień Ojca Jordana.  Po południu odprawiono Mszę Świętą dziękczynną w kościele parafialnym, na którą przyjechali kapłani pracujący w okolicznych parafiach wraz z księdzem dziekanem z Durres. Nie zabrakło też sióstr zakonnych z wielu zgromadzeń, które przybyły świętować wraz z rodziną salwatroiańską.

Kościół był wypełniony po brzegi parafianami nie tylko z Bilaj ale też z okolicznych wiosek, należących do parafii: Mallkuc, Murqina i Mallkuc-Koder. Jako ostatni punkt dnia zaplanowano wspólną agapę w pomieszczeniach przedszkolnych domu zakonnego. Jednakże ze względu na dużą liczbę przybyłych na uroczystości, odbyła się ona na zewnątrz.

Wdzięczni Bogu za dziesięć lat istnienia domu w Bilaj pragniemy iść drogą świętości, pociągnięci wzorem życia Ojca Założyciela, by nie zmarnować żadnego danego nam dnia, w walce o większą chwałę Boga i zbawienie dusz nieśmiertelnych.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Albania: Dzień Dziękczynienia w Bilaj