Z okazji obchodów 20. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Albanii przybył do Tirany metropolita krakowski Stanisław Kardynał Dziwisz. W czwartek, 25 kwietnia, przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej, celebrowanej w katedrze św. Pawła w Tiranie.

 

Ojciec św. podczas wizyty w 1993 roku wyświęcił czterech nowych biskupów dla Kościoła Albańskiego. Po dwóch dekadach swej posługi duszpasterskiej metropolita diecezji Tirane-Durres, prymas Albanii abp Rrok Mirdita gościł kardynała z Krakowa, aby w ten sposób uświetnić obchody podwójnego jubileuszu: 20-lecia sakry biskupiej i swej posługi w Tiranie oraz 20-lecia święceń biskupich abpa Ramiro Molinera Inglésa, lokalnego nuncjusza apostolskiego.

 

W przygotowaniach do wizyty kardynała Dziwisza w Albanii brali też udział duszpasterze z Polski, pracujący na placówkach duszpasterskich w Albanii. Jeden z salwatorianów, ks. Artan Seli SDS, pełnił posługę tłumacza kardynała podczas celebracji Mszy św. w tirańskiej katedrze.
Więcej informacji o wizycie kardynała Stanisława Dziwisza w Albanii znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej oraz tutaj.

Albania: Kardynał Dziwisz w Tiranie