Na Bałkanach jest już wiosna. Pod wpływem ciepłych promieni słońca cała przyroda budzi się do życia. Zachęceni tym zjawiskiem salwatorianie, posługujący na co dzień w Czarnogórze, ks. Dariusz Nowak i ks. Piotr Pająk, zorganizowali w minioną sobotę, po raz pierwszy w tym roku, powołaniowy dzień skupienia w Albanii.

Dzięki temu dwudziestu jeden ministrantów z parafii Shkrel i Koplik miało okazję, aby w świetle Słowa Bożego zastanowić się nad swoim życiowym powołaniem. Spotkanie rozpoczęło się od kręgu biblijnego, w czasie którego gimnazjaliści pochylali się nad wielką wiarą i ufnością Abrahama, który w posłuszeństwie Bogu miał Mu złożyć ofiarę ze swojego jedynego syna Izaaka (Rdz 22, 1-19). To rozważanie pomogło młodzieży lepiej zrozumieć znaczenie Eucharystii, która była kolejnym i głównym wydarzeniem spotkania.

Podczas homilii, wygłoszonej przez ks. Piotra, ministranci mogli zgłębić sens ewangelicznej sceny powołania rybaka Piotra (Łk 5, 1-11). Opierając się na przykładach Abrahama i apostoła Piotra, kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście jedynie wtedy, gdy w swoim życiu całkowicie zaufa Bogu i będzie realizował powołanie, które On mu dał do wypełnienia.

Po Mszy Św. nadszedł czas na smaczny posiłek, a potem sportową rywalizację na przykościelnym boisku. Ostatnim punktem spotkania był film pt. „Paweł z Tarsu”, opowiadający o nawróceniu i powołaniu jednego z największych uczniów Chrystusa – Apostoła Narodów.

Zobacz Galerię

{backbutton}

www.salvatorians-montenegro.pl

Albania: Wiosna w bałkańskim Kościele