albania111W ramach akcji powołaniowej prowadzonej przez salwatorianów na Bałkanach, w minioną sobotę 12 marca br., odbył się dzień skupienia w Bilaj. Do domu zakonnego zostali zaproszeni chłopcy związani z duszpasterstwem miejscowej parafii.

Ministranci i lektorzy z wiosek Bilaj, Mallkuç i Murqinё rozpoczęli spotkanie o poranku wspólną maodlitwą. Następnie prowadzący spotkanie ks. Darek Nowak SDS zaproponował grupie zajęcia integracyjne. Gdy uczestnicy dobrze się już czuli w swoim towarzystwie, ks. Wojciech Porada SDS zaprosił ich na chwilę refleksji i dzielenia Słowem Bożym. Rozważano tekst z Księgi Rodzaju o ofierze Abrahama, w której miał złożyć ze swego umiłowanego syna. Obserwacja Abrahama i Izaaka była inspiracją do zastanowienia się nad źródłem pochodzenia ogromnej siły wiary Abrahama. Następnie poszulikwali punktów wspólnych i podobieństw między ofiarą Albarama, a Eucharystią.

Po chwilach skupienia i refleksji ministranci rozegrali między sobą mecz piłki nożnej. Następnie wszyscy spotkali się w kościele parafialnym na Mszy św. Ministranci z Bilaj, jako gospodarze, podjęli służbę przy ołtarzu. Celebrans podczas homilii mówił o powołaniu. Opierając się na przykładzie życia św. Piotra wskazał na sposób, w jaki powołał go Jezus i zachęcał do przyglądania się własnemu powołaniu. Podkreślał, że powołanie nie jest czymś ekskluzywnym dla wybrańcow, ale wielkim darem Bożym, dla każdego, kto czystym sercem pragnie pełnić Jego wolę.

Kontynuacją kazania i dopełnieniem poruszanych podczas dnia skupienia treści była projekcja filmu o św. Pawle z Tarsu. Oglądając film chłopcy przygladali się temu, jak Bóg w działa w życiu chrzescijan umacniając ich swoją łaską. Po filmie podsumowano spotkanie i zaproszono na kolejne.

Zobacz Galerię

{backbutton}

Albania: Spotkanie z Abrahamem, Izaakiem i św. Pawłem