[tab]
[tab_item title=”RELACJA”]

Odpust parafialny w salwatoriańskiej parafii w Bilaj każdego roku obchodzony jest w sposób wyjątkowy. Tegoroczne obchody przypadające na dzień 29 sierpnia zgromadziły wielu parafian i gości z różnych stron Albanii i spoza granic kraju. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Artan Seli SDS, superior fundacji albańsko-czarnogórskiej. Towarzyszyli mu ks. Dariusz Nowak SDS – kustosz sanktuarium bł. Gracjana z Muo w Czarnogórze oraz ks. Dawid Rogala SDS. Ostatni ze wspomnianych wygłosił podczas Eucharystii kazanie odpustowe, którego szczególny i sentymentalny charakter wynikał z faktu przenosin ks. Dawida.

Po czterech latach ofiarnej pracy w Bilaj, wikary i pomocnik proboszcza otrzymał dekret mianujący go wikarym północnoalbańskiej parafii w Kopliku. Uroczystości odpustowe stały się dobrą okazją ku temu, by wyrazić wdzięczność odchodzącemu kapłanowi. Wzruszeniom i pożegnaniom nie było końca. Warto wspomnieć, że świadkami tego niecodziennego misyjnego wydarzenia byli, oprócz wolontariuszy Wolontariatu Misyjnego Salvator, rodzice i siostra padre Dawida przebywający w Bilaj na wakacyjnym odpoczynku.

Mieli oni okazję przyjrzeć się  warunkom duszpasterskiej pracy w Albanii i uczestnicząc w odpuście poznać tutejsze zwyczaje i kulturę. Ostatnim, ważnym akcentem uroczystości, było przemówienie br.Erwina Januszewskiego SDS, który podziękował zebranym za wspólną modlitwę i świadectwo wiary, a w imieniu nieobecnego proboszcza wyraził wdzięczność odchodzącemu współbratu za współpracę, życzył błogosławieństwa Bożego na nowej placówce i zapewnił o tym, że Bilaj już na zawsze pozostanie niezapomnianym miejscem i doświadczeniem kapłańskiej posługi ks. Dawida Rogali SDS. Po Mszy św. na placu kościelnym długo jeszcze trwały spotkania, rozmowy i spontaniczne gesty przyjaźni.

[/tab_item]
[tab_item title=”GALERIA”]

[/tab_item]
[/tab]

Albania, Bilaj: POŻEGNANIE Z ODPUSTEM