[tab]
[tab_item title=”AKTUALNOŚCI”]

W piątek, 23 maja, parafianie z Brzozdowiec udali się na pielgrzymkę do relikwii św. Jana Pawła II, które na kilka dni nawiedziły pobliskie miasto Chodorów.

Czas odwiedzin w chodorowskiej parafii sprzyjał osobistej refleksji i modlitwie przy relikwiach świętego. Pielgrzymi oprócz prywatnej modlitwy wzięli także udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ich proboszcz ks. Damian Pankowiak SDS.

Czas modlitwy był wyjątkowy i piękny, każdy pielgrzym miał okazje na kilka minut zatrzymać się i pomodlić we własnych intencjach tuż przy relikwiach Świętego Papieża.

Na zakończenie modlitewnego spotkania, gospodarze uraczyli przybyłych gości poczęstunkiem.

Jan Paweł II dla Ukraińców z ziemi lwowskiej jest osobą bardzo bliską i kochaną. Wielu z nich ze wzruszeniem wspomina przyjazd Ojca Świętego w 2001 roku do Lwowa oraz Jego słowa: „Duc in altum! Wypłyń na głębię, wypłyń na głębie lwowski Kościele łaciński! Pan jest z Toba! Nie lękaj się trudności, które także dzisiaj staja na twej drodze. Z Chrystusem odniesiesz zwycięstwo! Odważnie dąż do świętości: w niej kryje się niezawodna obietnica prawdziwego pokoju i trwałego postępu”.

[/tab_item]
[tab_item title=”GALERIA”]

[/tab_item]
[/tab]

Ukraina, Brzozdowce: „wypłyń na głębie lwowski Kościele łaciński!”
Tagi: